V této části si můžete přečíst některé příběhy maminek, které souhlasili s jejich zveřejněním.

Příběhy spokojených maminek:

Zita (34):
"V máji som porodila krásnu zdravú dcérku Annu. Prvé dva dni Anna prespala a tretí deň začala mať problémy s prisávaním. Po niekolkých neúspešných pokusoch som ako prvorodička začala mať obavy, ako plnohodnotné dojčenie rozbehneme. Vtedy sa mi ozvala známa, že má sestru, ktorá je laktačná poradkyňa. Veľmi som sa potešila. Akoby počula moje volanie o pomoc. Neváhala som a hned som Ivke napísala, ktorá začala úvodnými otázkamy mapovať moju situáciu a poskytla mi pozitívnu podporu, že všetko bude dobré len treba skúšať a nevzdávať sa. Problém som mala hlavne s prisávaním sa na jede prsník, pri ktorom ma sestričky presviedčali, že je deformovaný a preto sa nedarí dieťatku prisať a že v danom prípade by pomohol klobúčik. No aj s klobúčikom to išlo ťažko a hlavne sa vždy zošmykoval z bradavky. Ivka bola super, dali sme si hneď videohovor, počas ktorého ma inštruovala a naprávala moje nedostatky v dojčiacich polohách. Ešte doteraz mi znie v uchu:,, Na klobúčik zabudni. Máš dokonalé bradavky. Musíš len ďalej skúšať a vytrvať." Nastal deň, keď nás prepustili domov a ja som sa obávala, ako to bude s dojčením. Manžela som radčej poslala kúpiť UM pre prípad núdze. Vedela som však, že v tom nie som úplne sama, lebo Ivku viem kedykoľvek kontaktovať a poprosiť o radu. Síce len cez videohovor, keďze bola a je situácia COVIDU. Našťastie domáce prostredie a tiež podpora manžela dopomohli, že sme sa za 3 dni naučili dojčiť už bez klobúčika. Týmto sa aj verejne chcem veľmi pekne poďakovať Ivke za jej promtnú aktívnu pozitívnu a nezištnú podporu, ktorá bola pre mňa ako prvorodičku nesmierne dôležitá. ĎAKUJEM❤️ Ivka verím, že sa Ti podarí podať pomocnú ruku, čo najviac ženám.

 
Petra (30):

Poradenstvo po príchode z pôrodnice (problém s ragádami). Veľmi ľudský prístup, odborné a praktické poradenstvo. Trpezlivosť pri nastavení bábätka na správne prisatie a následne “papanie”. Veľmi dobré rady do budúcna a taktiež ochota a bezproblémová komunikácia pri pomoci s menšími ťažkosťami pri dojčení. “Bábätko” má dnes 13 a pol mesiaca, stále je dojčené a hlavne vďaka Ivke sme si obaja na to hneď zvykli a berieme to ako súčasť momentálneho života. Milujeme to obaja a užívame si to. Keď sa u nás doma povie slovo mliečko - neviete si predstaviť tu radosť na neho, pôžitok počas neho a blažený a spokojný vyraz po ňom ☺️ Určite odporúčam dojčiť a tiež super poradkyňu Ivku.

Petra (35):
Díky paní Ivušce máme doma spokojené, usměvavé miminko. Ivuška je velmi milá, ochotná a hodně mi pomohla již v tehotenství. Je velmi zkušená a se vším si umí poradit. Skvělý a rychlý přístup a hrozně milé chování. Proto, pokud máte problém, nebo jen obavy, nebojte se ozvat. Jsem ráda, že jsem kontaktovala právě ji. Dodala mi sebevědomí a radost z kojení mám stále. Za mě doporučuji na 100%. 


" Volám sa
Tamara, a mám dcéru Bianku. Problémy s kojením sa začali, keď mala Bianka 3 týždne, plač, nervozita pri kojení. Vyhľadala som pomoc pani Ivky. Potrebovala som už aj psychickú podporu, aby som to nevzdala a prišla na dôvod štrajku. Hneď na začiatku mi ukázala v akých polohách správne kojiť, ako uviazat malú do šatky, aby sa vedela počas spánku nakojiť a tak sme predišli nervozite. Mali sme tým pádom problém aj so zaspávaním, čiže od toho momentu spala jedine v šatke. Problém bol aj s uzdičkami, na čo sme prišli neskôr, kedže ja som tvrdila, že je to v poriadku, lebo naša pediatrička sa na to "pozerala" a tvrdila, že je to v poriadku. Pani Ivka nám vybavila termín u školeného doktora hneď na druhý deň, za čo som bola nesmierne vďačná, kedže problémy sa vystupňovali to takej miery,  že malá plakala zakaždým, keď som jej len priložila prsník k pere. Takže sme absolvovali strihnutie oboch uzdičiek, a dolnej dokonca 2x. Pomaly sa situácia ukľudnila, Bianka sa naučila správne prisatie, a už je z nej mliekoholik :) všade a za každých okolností, mliečko je náš všeliek. Veľké ďakujem pani Ivke, bolo to ťažké, no spolu sme to zvládli."